الیـاف

الیاف پلی استر هالو

یک نوع الیاف مصنوعی با ساختار تو خالی است. فضاهای خالی درون الیاف نوعی عایق است و ویژگی‌های گرمایی عالی را فراهم می‌کنند. این نوع الیاف به‌طور گسترده‌ای در تولید بالش‌ها، پتوها و روتختی‌ها استفاده می‌شود، زیرا ساختار تو خالی آن، هوا را درون الیاف نگه می‌دارد و گرما، سبکی و راحتی را فراهم می‌کند و باعث شده که گزینه محبوبی برای پر کردن انواع محصولات خانگی و کالای خواب باشد.

الیاف پلی استر سالید

یک نوع الیاف مصنوعی چند منظوره هستند که به مقاومت و ماندگاری بالا شناخته می‌شود. این الیاف از گرانول یا پرک پلی استر به وسیله فرآیند ریسندگی تولید می‌شوند که در نتیجه‌ی آن الیاف تو پری تشکیل می‌دهند که می‌توانند به‌طور معمول به نخ‌ها، پارچه‌ها و مواد بی بافت (non-woven) تبدیل شوند. الیاف سالید در صنایع مختلف، از جمله پوشاک، نساجی خانگی، خودروسازی و فیلتراسیون کاربردهای متنوعی دارند. توانایی مقاومت در برابر چروک و فر، کپک و قارچِ این الیاف، انتخاب قابل اعتمادی برای محصولات با دوام و کم هزینه به دست می دهد.

الیاف پلی پروپیلن 

الیاف پلی‌پروپیلن یک نوع الیاف مصنوعی سبک و انعطاف‌پذیر است که ویژگی‌های عالی جذب رطوبت و خشک شدن سریع را داراست. این الیاف به طور گسترده در کاربردهای مختلف مانند Geo-textile، پارچه‌های فیلتراسیون، طناب‌ها و کیسه‌های بافته‌شده استفاده می‌شود. مقاومت الیاف پلی‌پروپیلن در برابر مواد شیمیایی، پرتوهای ماورای بنفش و باکتری‌ها باعث می‌شود که برای مصارف فضای باز و صنعتی مناسب باشد. علاوه بر این، چگالی کم و قیمت مقرون به صرفه‌ از ویژگی های مطلوب این الیاف در تولید محصولات بی بافتِ (non-woven) یکبار مصرف مانند ماسک‌های پزشکی و محصولات بهداشتی می‌ باشد.

در دنیر ها، کات ها و رنگ های متنوع